Mājas lapas iespējas

Mājas lapas iespējas

Mājas lapas iespējas

Mājas lapu var veidot no vienas vai vairākām lapām jeb atvērumiem. To, cik atvērumu nepieciešams, jāizvērtē pēc publicējamā satura daudzuma un tā vēlamā sadalījuma. Vienā lapā vajadzētu izvietot tikai viena veida informāciju par kādu konkrētu tēmu. Atvērumus var veidot arī vairākos apakšlīmeņos.

Mājas lapas atvērumu skaits ir atkarīgs no izvēlētā plāna:

Domēna vārds ir mājas lapas unikālā adrese, pēc kā to lapas apmkelētāji atrod internetā. Piemēram, aģentūras LT DIGITAL interneta adrese ir www.ltdigital.lv, ko ierakstot savā interneta pārlūka programmā, atvērsiet aģentūras LT DIGITAL mājas lapu.

Lai mājas lapā veiktu satura, dizaina vai tehnisko iestatījumu izmaiņas, tiek izmantota satura vadības sistēma jeb CMS (Content Management System). Minētās darbības varat veikt arī Jūs. Izmantotā Mono Solutions CMS sistēma ir viegli apgūstama un ļoti ērti lietojama salīdzinājumā ar līdzīgiem produktiem.

ZINĀŠANAI: Piekļuve jūsu mājas lapas administrēšanas sistēmai ir pieejama šajā adresē: http://login.ltdigital.lv/. Ja neesat saņēmuši vai neatceraties piekļuves lietotājvārdu un/vai paroli, lūdzu, sazinietes ar mums.

Lai Jūsu mājas lapa būtu vienlīdz ērti pārskatāma un lietojama ar dažāda izmēra ierīcēm (piem., stacionārais monitors, planšetdators vai viedtālrunis), tā ir izveidota "responsīva" jeb tāda, kas automātiski pielāgojas konkrētās ierīces ekrāna izmēriem.

Mājas lapai ir iespējams mainīt dizainu arī pašrocīgi. To iespējams darīt divos veidos – mainot dizaina struktūras sagataves vai mainot satura izkārtojumu pārvietojot un konfigurējot moduļus. Ievērojiet to, ka, ja jūsu mājas lapa ir ar unikālu dizainu (tai ir veikta īpaša pielāgošana ar CSS un attēliem), tad nomainot dizaina struktūras sagataves, attēlojumā var rasties defekti. Tādēļ par lapas izmaiņām konsultējieties ar LT DIGITAL servisa speciālistu.

Mājas lapas apmeklējuma statistikas pārskats dod ieskatu par to, cik daudz apemklētāju bijuši mājas lapai, kādi atvērumi ir apskatīti, kādas ir "klikotās" saites, kādi ir apmeklējuma avoti vai ierīces, ar kuru apamklēta Jūsu mājas lapa, kā arī citi rādītāji. Pēc izvēles ir iespējams pieslēgt arī analītikas rīku Google Analytics detalizētākas statistikas ieguvei.

Ikviena mājas lapa, lai tā būtu pieejama interneta lietotājiem, ir jāizvieto uz servera, kas pēc savas būtības ir speciāli pielāgots dators. LT DIGITAL veidotās mājas lapas ir izvietotas Mono Solutions serveru "mākonī". Tas nozīmē to, ka Jūsu mājas lapa strādās ātri jebkurā pasaules vietā, izturēs intensīvu apmeklējumu, tiks nodrošināta ar automātiskām mājas lapas rezerves kopijām un būs pilnīgā drošībā. Turklāt hostings ir iekļauts pakalpojuma pamatsastāvā un Jums par to vairs nav jāuztraucas.

Satura vadības sistēmā ir pieejami rīki, ar kurien iespējams veikt mājas lapas optimizāciju meklētājservisiem. Izmantojot tos kaut pamatzināšanu līmenī, Jūs varat padarīt savu mājas lapu saprotamāku tādiem meklētājservisiem kā, piemēram, Google, Yandex, Bing vai Yahoo, kas savukārt "saprotamās" lapas parasti ierindo augstākā vietā meklēšanas rezultātos.

Mājas lapā iespējams izveidot arī preču veikalu, kurā lapas apmeklētāji var norēķināties un iegādāties Jūsu piedāvātās preces. Veikalu iespējams izveidot "responsīvu" un ērti lietotajumu uz dažāda izmēra ierīcēm.

Mājas lapā ir vēl šādas papildu iespējas:

Teksta formatēšana – iespēja ievietot un formatēt tekstuālo informāciju;

Galerijas un attēlu pievienošana – attēlu un dažādu veidu galeriju izveidošana;

Kontaktforma – forma, ar kuras palīdzību lapas apmeklētājs var ērti sazināties ar Jums;

Formu būvēšana – iespēja izveidot dažādas formas, piemēram, pasūtījumu veikšanai;

Vairāks satura valodas – iespēja mājas lapas informāciju publicēt vairākās valodās;

Mobilā mājas lapa – iespēja izveidot atsevišķu mājas lapas mobilo versiju;

Sociālie tīkli – iespēja integrēt savā mājas lapa Facebook, Twitter, Pinterest, Google+ un citus tīklu spraudņus;

Facebook lapa – iespēja izveidot atsevišķu mājas lapas versiju sociālajam tīklam Facebook;

YouTube video – iespēja ievietot video no YouTube;

RSS – iespēja automātiksi publicēt mājas lapā saturu no RSS barotnēm;

HTML – iespēja ievietot HTML kodu;

Flash – iespēja ievietot Flash (.swf) failus;

Piekļuve ar paroli – iespēja izveidot lapas, kurām var piekļūt tikai lietotājs, kurš zina paroli;

Failu lejupielādes modulis – dažādu formātu failu augšupielāde (.pdf, .doc u.c.), kas paredzēti lietotājiem lejupielādēšanai;

Jaunumi e-pastā – iespēja lietotājiem parakstīties uz jaunumiem e-pastā par mājas lapas atjauninājumiem.